Luxury Handmade New Design

پروژه تجاری لوستر مدرن Hotel Bani

نقل بسیار مشهوری از لودویگ میس فن در روهه (به آلمانی : Ludwig Mies van der Rohe )‏، معمار آلمانی-آمریکایی، هست که می‌گوید: «خدا در جزئیات است.» (God is in the details). این کلام ماهیت مطلق طراحی و اجرای گروه روژانو را آشکار می‌کند. چنان وضوحی را برای مخاطبان آثار روژانو نشان می‌دهد که درک ما از آکساسوارها و لوسترهای مدرن این مجموعه را به یک تجربه تقریباً بی‌بدیل ارتقا می‌دهد. نمونه‌ای درخشان از این فلسفه فکری در طراحی و اجرا را می‌توان در پروژه تجاری لوستر مدرن Hotel Bani مشاهده کرد.

 

اگر مسیرتان به محله جردن برسد در این محله سراغ هتل‌آپارتمان بانی را بگیرید، به احتمال زیاد در بدو ورود، لوسترهای مدرن لابی هتل نظرتان را به خود جلب می‌کند. لوسترهایی که حکایت از رعایت جزئیاتی دقیق و اصیل می‌دهد که یک اشاره قوی به این موضوع است که چنین اجرایی باید نشانی از رعایت اصولی دقیق و هنرمندانه در طراحی و اجرای جزئیاتی به این زیبایی باشد.

 

طراحی هنرمندانه، برای یک هتل جذاب

اگر به سراغ لودویگ میس فن در روهه بروید و کارهایش را دنبال کنید جمله مشهور دیگری از او را خواهید یافت که باز هم در آثار روژانو نمایانگر است. وقتی قرار است اثر زیبا، درخشان و ماندگار را خلق کرد، این جمله ایشان به اذهان متبادر می‌شود. «کمتر، بیشتر است» (Less is more). همیشه ارزش این را دارد که وقتی همه چیز کمی بیش از اندازه پیچیده می‌شود، به خصوص زمانی که در مورد جزئیات آکساسوارهای درون یک ساختمان، بحثی به میان می‌آید، این دو جمله را به خاطر سپرد. اغلب ارزش این را دارد که به عقب برگشت و به خود یادآور شد که جزئیات باید در مورد چه چیزهایی باشد. در میان طراحان لوستر روژانو نیز این تفکر رایج است که بیان مختصر معمولاً ماندگارتر است. دقیقاً فلسفه و نگاهی که هنرمندان روژانو آن را به درستی سرلوحهٔ کار خود قرار داده‌اند.

 

امروزه جزئیات بکار رفته در محصولات و آکساسورهای مهمی چون لوسترهای مدرن به موضوعی نسبتاً پیچیده‌تر از گذشته تبدیل شده است. رعایت این جزئیات در طراحی لوسترهای مدرن و همچنین توجه به اصل هارمونی و موزون بودن آن در محیط بکار گرفته شده بدل به مسئله‌ای بسیار مهم و در عین حال چالشی برای طراحان و دکوراتورها شده است. بکار بردن لوستری که بتواند هم به‌قاعده زیبا باشد و هم در عین حال بتواند بدون خودنمایی بیش اندازه به زیبایی و شکوه ساختمان کمک کند. مسئله‌ای که در پروژه تجاری لوستر مدرن Hotel Bani توسط هنرمندان و متخصصان ماهر روژانو به درستی و به‌قاعده بکار گرفته شده است. البته این ویژگی و این رعایت هوشمندانه و اصل طلایی را می‌توان در تمام کارهای روژانو شاهد بود.

 

لاکچری در نهایت

در تمام پروژه‌های روژانو، این تلاش می‌شود تا به یکپارچگی در جزئیات دست یافت. هیچ چیز به شانس و بخت و اقبال واگذار نمی‌شود. هر جنبه‌ای از لوسترهای مدرن باید کار شده و برای تناسب با محیط مورد اجرا فکر، طراحی و اجرا شده باشند. ماهیت طراحی و اجرای هر لوستر مدرن این مجموعه متکی بر رویکردی نظام‌مند است. این موارد همان ویژگی‌هایی است که یک لوستر مدرن را با تمام لوسترهای مشابه تمایز داده و به اثری لاکچری بدل می‌کند. تفکر جاری در مجموعه همواره بر این بوده است که هیچ یک از فاکتورهای لاکچری بودن و سفارشی بودن محصولات خود و همین‌طور کیفیت و رعایت ظرافت و تناسب آن قربانی یکدیگر نشوند.

 

روژانو در یافته است که رعایت همه این موارد در کنار یکدیگر است که محصولی را لاکچری، زیبا، درخشان و مطمئناً بدون جایگزینی توسط چیز دیگری بدل می‌کند.

 

اگرچه تعمیم این رویه دشوار است، اما روژانو با دقت، به کار بردن این جزئیات در هنرهای تجسمی، آکساسوارها، توجه به محیط مورداستفاده، رعایت نظم و هارمونی محیط با حضور لوسترهای مدرن، جز لاینفک فرهنگ سازمانی خود می‌داند و به آن می‌بالد و همهٔ تلاش خود را بر حفظش می‌کند.

خواندن کمتر مشاهده ادامه مطلب