Luxury Handmade New Design

پروژه مسکونی لوستر مدرن Silver House

تابستان 1401 – تهران

خانه جایی است که همه چیز از آن شروع می‌شود. این را زمانی تی‌. اس. الیوت نمایشنامه‌نویس بریتانیایی-آمریکایی گفته بود. ما از یک خانه چه انتظاری داریم؟ آیا جز سکنی گزیدن کارکرد دیگری دارد؟ خانه در گذر زمان معنای متعددی را برای خود یافته است. معنای گاه حتی متضاد. از محل پناه و پناهگاه بودن در عصر پارینه سنگی تا امروز که اصطلاحی مانند Home-Office به امری پذیرفته شده بدل گشته است. شاید جایی که به قول جناب الیوت همه چیز از آن آغاز می‌شود.

 

فلسفه‌ی طراحی لوستر روژانو

نگاهی که در پروژه مسکونی لوستر مدرن Silver House نیز فراوان یافت می‌شود. پروژه‌ای که با چنین نگاه و فلسفه‌ای، پس از طراحی، در منطقه پاسداران تهران اجرا شده است. هدف برای روژانو در این پروژه تزریق نور و رنگ و هنر و زیبایی بوده است. آن هم به شیوه‌ای که متناسب با نظم و هارمونی محیطی باشد و نه تنها بر هم زننده این موزونی میان اجزا نباشد که خود بر هماهنگی محیطی بیفزاید. هر لوستری که در این مجموعه بکار رفته، ماحصل ساعت‌ها طرح و اتود هنرمندان خلاق روژانو است که مختص نوع دکوراسیون محیط مورد نظر طراحی، دست به قلم برده‌اند و این هنر را در اختیار صنعت گرانی زبردستی قرار داده‌اند تا همین نگاه را به منصه ظهور درآورند.

 

شب‌های روشن

بعد از یک روز کاری سخت وارد خانه می‌شوید و تصمیم می‌گیرید برای دقایقی در نشیمن زیبای خانه استراحت کنید. آنچه که بعد از یک روز کاری و برای استراحت نیاز است، نبود هر مزاحمت فیزیکی است. در اینجا آنچه همانند یک رهبر ارکستر تمامی اجزا را در کنار هم می‌نمایاند و سبب می‌شود همه چیز جلوه خود را بیابد و هیچ جزئی کم ارزش جلوه نکند، لوستری است که نور ملایم شامپاینی خاصی را در اتاق پخش می‌کند.

 

بدنه این لوستر پذیرایی رینگی که صرفا برای این محیط طراحی شده به رنگ دودی است که با رنگ حباب و نور پخش شده در اتاق همگونی بسیار زیادی دارد. طرح ایتالیایی این لوستر پذیرایی رینگی در کنار استیل مرغوبی که در بدنه بکار رفته زیبایی کار را دو چندان می‌کند. همه این نکات طلایی رعایت شده در طراحی مانند توجه به جزئی‌ترین نکات در یک نقاشی زیبا در جایی قرار دارند برای کشف شدن توسط مخاطب. جایی که از چشم تیزبین و هنردوست هر فردی که علاقه‌ای به طراحی مدرن داشته باشد، پنهان نخواهد ماند.

 

خیلی دور، خیلی نزدیک

به اتاق‌های دیگر هم که وارد می‌شوید این نظم و آرامشی که محیط به فرد می‌دهد را احساس می‌کنید. داوینچی در جایی گفته است که سادگی نهایت پیچیدگی است. همان‌طور که در هنرش هم این مسئله به‌خوبی دیده می‌شود. پروژه مسکونی لوستر مدرن Silver House بدون شک می‌تواند به این حرف داوینچی نزدیکی بسیاری داشته باشد و به نوعی از آن پیروی کند.

 

به تصویر دیگری از نشیمن این پروژه که لوستر طراحی شده‌ی گروه روژانو در آن قرار دارد نگاهی بیندازید. به سادگی و زیبایی که به محیط می‌بخشد و مطمئنا به آرامشی که به افراد خانه می‌دهد.

 

بدون شک این میزان از هنر ماحصل کار هنرمندانی است که توجه به جزئی‌ترین نکات زیبایی شناسی را از قلم نینداخته‌اند. گاهی اوقات هنرمندان روژانو بسته به محیطی که برای آن لوستر را طراحی می‌کنند از لوسترهای با طراحی خطی نیز بهره می‌برند آن نیز بر زیبایی محیط خانه می‌افزاید. دقت در طراحی، انتخاب مواد بکار رفته در لوسترها و حتی نور جزئی که بر گوشه گوشه اتاق پراکنده می‌شود وجه تمایز هنر و صنعت تولید انبوه است. آنچه که روژانو را متمایز می‌کند.


صمیمیتی در محیط که گویی مدت‌هاست کمتر به آنچه توجه شده است و خیلی از ما دور بوده و حالا خیلی نزدیک است و می‌شود آن را احساس کرد.

 

اینجا چراغی روشن است

میز پذیرایی یا ناهارخوری محلی است که در دنیای مدرن، جمع خانواده و دوستان در آن گردهم می‌آیند و حداقل انتظار برای این محیط فراهم آمدن لحظاتی دلنشین است. جایی که شاید بیشترین زمان دورهم نشینی اتفاق می‌افتد.

 

روژانو برای این محیط همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید سعی کرده است تا لوستری را طراحی کند که هم مناسب این فضا باشد و هم نظم بصری کل خانه را حفظ کند. لوستر آویز پذیرایی Gela با حبابهای شامپاینی که نوری ملایم و نرم را بر فضا می‌پراکند در کنار طراحی مینیمال متناسب با محیط، دقیقا همان کارکردی را دارد که از آن انتظار می‌رود. می‌شود در زیر این نور آرامش بخش زمانی طولانی و فرحبخش را در کنار دوستان و خانواده گذراند. زمانی که می‌تواند به خاطره‌ای برای هر فردی تبدیل شود.

 

جایی که خانه از آن آغاز می‌شود

وجه تمایز گروه روژانو توجه به همین سادگی‌هاست. مقدار و میزان نوری که شاید در خانه کمتر به آن توجه شود. آرامشی که از آن به افراد در خانه منتقل می‌شود. همین امر سهل و ممتنع.

 

همین مینیمالیستی که در کارهایش هست و تلاش می‌شود نظم میان اجزا خانه را هم حفظ کند. اعتمادی که از این دقت و توجه و هنر و طراحی به هر فردی دست می‌دهد، حاصل سال‌ها هنر است. به همین دلیل است این مجموعه تلاشش بر یافتن افرادی هنردوست است. افرادی که هنر مدرن را درک می‌کنند و برای آن ارزش قائل‌اند. افرادی که سادگی را جستجو می‌کنند. نوعی سادگی که به قول جناب داوینچی نهایت پیچیدگی است. مانند آنچه در پروژه مسکونی لوستر مدرن Silver House شاهدش هستید.

 

 

Silver House

The perspective that is also found extensively in the Silver House residential project. A project that, after the design, has been carried out in the Pasdaran district of Tehran. In this project, Rojano’s objective has been the infusion of light, color, art, and beauty. In a way that is adequate with order and environmental harmony, not only does it not disturb the coordination between the elements, but it also adds to environmental harmony.

 

Every chandelier employed in this collection is the result of hours of drawing and initial design by Rojano’s creative artists, who have started to draw specifically according to the type of the intended environment for the design and have offered this art to the skillful craftsmen to portray the same perspective.

 

Bright nights

You come back to your home after a hard working day and decide to relax in your stylish living room for a few minutes. What you need to relax after a working day is the absence of any physical hindrance. Here, what shows all parts together like an orchestra conductor and causes everything to manifest themselves, and not a single part manifests frivolously, is a chandelier that spreads a special champagne soft light in the room.

 

خواندن کمتر مشاهده ادامه مطلب